Märts 2024

Suukool

Kutsusime lasteaeda külla projekti "Laste hammaste tervis" lektori Natalja Jegorova. Pihlamarjad, naerupallid, päevakoerad ja kuukiired kuulasid huvitavat loengut. Pärast seda anti head nõu ka õpetajatele ja vanematele.

Iseseisvaks uurimiseks soovitame külastada ise ja vaadata koos lapsega suukooli veebilehte .

Lapsevanem, pea meeles, et sa vastutad oma lapse tervise eest; laps jälgib ja matkib sinu käitumist; kodust saadud harjumused jäävad lapsega kogu eluks.

Soovitused

→ Pese oma hambaid hoolikalt 2 korda päevas 2-3 minutit fluoriide sisaldava(1450ppm F) hambapastaga.

→Ära unusta hambaniiti, sest ainult nii eemaldad katu hambavahedest.

→ Pärast pesu ära loputa suud veega, vaid lihtsalt sülita hambapasta välja. Nii on hambad 26% tugevamad.

→ Janu korral joo vett ja paku seda ka lapsele. Mahl, morss, suhkruga tee või kohv joo põhitoidukorra ajal. Ka nn tervislik kodune mahl või mesi sisaldab ohtralt (puuvilja)suhkrut, mis lagundab hambaid.

→ Ära näksi! Õpeta ka laps sööma reziimi järgi. Paus toidukordade vahel peab kestma vähemalt 3 tundi. Siis jõuavad hambad taastada oma emaili, mis on peale söömist nõrgestatud.

→ Magus söö põhitoidukorra lõpus.

→ Kontrolli hambaid hambaarsti juures 1-2 korda aastas. Nii suhtud oma kehasse lugupidamisega ja õpetad seda ka lapsele. Käi ka lapsega 1-2 korda aastas hambaid kontrollimas, mitte suure valu ja hirmuga ravimas.

→ Lapsega hambaarsti juurde minnes ära räägi kartmis- ja hirmujutte, nii tekitad lapsele vaid emotsionaalse trauma ning muudad arsti ja lapse vahelise koostöö raskeks.

→ Ole oma lapsele hea eeskuju!