Aprill 2024

Rohelise kooli seminar

Rohelise Kooli programmis osalejatele toimub esmaspäeval, 28. oktoobril kell 14-17.45 Rakvere Rohuaia lasteaia saalis seminar.

Esimese seminari teema on elurikkus, täpsemalt linnurikkus kooli- ja lasteaiahoovis. Kuna linnud pakuvad aasta läbi palju avastamist, räägime sellest, kuidas suurendada kooli või lasteaia ümbruse linnurikkust, milliseid liike sagedamini kohata võime ja milliseid lindudega seotud tegevusi koos õpilastega ette võtta. Juttu tuleb talvistest lindudest ja nende toitmisest, pesakastidest ja pesitsustingimuste loomisest kevadel jpm.

Lindude elurikkust tutvustab Riho Kinks, kes on õppinud Tartu Ülikoolis loomaökoloogiks. Riho töötas aastaid Eesti Ornitoloogiaühingus, hetkel tegeleb Eesti loodus- ja teadusajakirjade väljaandmisega. Riho on rääkinud palju lindudest nii lastele kui täiskasvanutele ning koostanud linnuteemalisi trükiseid ja abimaterjale.

Seminaril käsitleme põhjalikumalt keskkonnaülevaatuse tegemist, mida tutvustab RK koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi. Räägime nii esmakordselt keskkonnaülevaatuse tegemisest kui kordusülevaatusest.

Seminaril osalejad on Järvamaalt, Ida- ja Lääne- Virumaalt.

Seminari korraldab Tartu loodusmaja koolitusspetsialist Maris Mägi.