Meie kalender

November 2020
E T K N R L P
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

- -  -EL Sotsiaalfond

Palju õnne, õpetaja Moonika!

Haridus- ja Teadusministeerium  tunnustas aasta õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab” kõiki neid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta töö on teistele eeskujuks, kes panustavad õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes. 

Aasta lasteaiaõpetaja 2020 on Rakvere Rohuaia lasteaia õpetaja Moonika Suurmaa!

Moonika on lasteaiaõpetaja, kes on loonud hoolealustele suurepärased võimalused kasvada õppimist ja mängimist soodustavas keskkonnas ettevõtlikeks ja elurõõmsateks.

Ta tervitab lapsi isiklikult ja nimepidi, tunnustab ja pakub lähedust, on nõudmistes järjepidev, kavandab tegevusi laste võimetest ja huvidest lähtudes ning kaasab lapsevanemaid. Rühmaruumi on Moonika loonud Hea Alguse metoodikast lähtuva õpikeskkonna, mis võimaldab olla loov ja iseseisev.

Moonika puhul toob mitu inimest hea näitena välja projekti „Lillepood“, milles reaalse lillepoe külastuse järgselt loodi rühmaruumi temaatiline tegeluskeskus, mis taaskasutab kunstlilli ja tutvustab müüja ametit, õpetab lillesorte, pakkimist ja sõlme tegemist, kimbu koostamist, seemnete loendamist ja rühmitamist ning aitab arendada sõnavara ja suhtlemisoskust. Lapsed õpivad koostöötegemist ja probleemilahendusoskust, kasvatavad otsustus- ja suhtlemisjulgust ning vastutusvõimet ja enesekindlust.

Lisaks on Moonika eestvedamisel lasteaeda loodud rahatarkust, ettevõtlikkust ja matemaatilisi oskusi arendav mängukeskkond „Rohuaia kaubatänav“, mis õpetab õppekäikudel lastele ka seda, kuidas tuleb raha pangaarvele ja kus asuvad kodulinna pangad.

Keskkonnahoidlikku mõtteviisi kujundamiseks on ta lastega viinud metalli kokkuostupunkti alumiiniumist küünlaümbrised, kasvatanud toataimi ja kartuleid, hooldanud vihmaussikompostrit, korjanud prügi, tagastanud panditaarat ja patareisid.

Oma meetodeid on Moonika tutvustanud rahvusvahelises programmis Eco-Schools ning ka kodumaal ja -linnas. Ta on aktiivne osaleja nii lasteaiasisestes kui ka -välistes projektides.

 

2017. ja 2020. aastal valiti Moonika Rakvere Rohuaia lasteaia aasta õpetajaks.