September 2024

Uued võimalused MATIK ja ekraanivaba IKT õpetamiseks

Tänaseks on lõppenud Erasmus+ projekt "Uued võimalused MATIK ja ekraanivaba IKT õpetamiseks Rakvere Rohuaia lasteaias.

Tänu Erasmus+ toetusele käisid õpetaja Annika, Kristi ja Inga oktoobrikuus Prahas 5-päevasel koolitusel. Meie õpetajad on kompetentsed haridusrobotitega tegelejad. Nüüd soovisid nad teada saada, kuidas toimub ilma seadmeteta programmeerimine. Väikelaste MATIK teadmised- oskused on sügavamad, kui tähelepanu ei ole seadmetel, vaid kui igapäevastesse tegevustesse on põimitud ekraanivaba programmeerimine.

Õpetajad kasutavad uusi viise igapäevastes tegevustes. Tegevused kajastatakse nädalaplaanides.Saadud teadmisi jagati töökaaslastega Nuti-neljapäeval (õpetajate õpiring), kus õpetajad oma haridustegnoloogia alastest edusammudest ja probleemidest räägivad.

Novembris toimus meeleolukas isadepäeva üritus, mille teemaks haridusrobootika.

Rohuaia lasteaias toimub igal kevadel ülelinnaline koolieelikute robootikapäev, kus laste töötubade kavandamisel uusi oskusi kasutusele võeti. Projektipartnetina rahvusvahelistes projektides (Nordplus Junior, Erasmus+) osaledes tegid õpetajad meie külalistele töötubasid, kus koolitusel saadud teadmisi jagati.

Koolituskogemust jagatakse ka Eesti- siseselt Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilastele ning kolleegidele teistest lasteaeadest.