ROHELINE LASTEAED

eesti-svetis logo

 

 

Rohelise kooli programmis tunnustati meie lasteaeda esmakordselt keskkonnamärgisega "Roheline lipp" 2019. aastal. Rohelipu kasutusõigus antakse kaheks aastaks ning uuendasime seda 2023.aastal.

Rohelise kooli programmi eesmärk on aidata lastel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed otsustavad tulevikus, millises maailmas me elame ja kuidas Maa rikkust kasutatakse. Tänu programmile on lasteaia keskkonnasäästlik mõtteviis süsteemsem ja terviklikum .

Ülemaailmselt juhib EcoSchools programmi Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing Foundation for Environmental Education (FEE), mille eesmärk on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. Eestis on FEE liige ja Rohelise kooli programmi eestvedaja Tartu loodusmaja https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/

Rohkem infot veebilehel: 

https://sites.google.com/view/rohuaiarohelinelasteaed/esileht

 

Lasteaed asub Eesti-Šveitsi koostööprogrammi käigus rekonstrueeritud hoones. Eesmärk oli toetada abikõlbulike kulude ulatuses Rakvere Linna Algkooli ümberehitamist vähese energiakasutusega lasteaiahooneks ning seeläbi vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni, tõsta hoone energiatõhusust ning parandada inimeste elukeskkonda energiatõhusate hoonete propageerimisega.

 

Hoone projekteeris A.V.R. Projekt OÜ, arhitekt on Raul Kull.

Rakvere Rohuaia Lasteaia

-          ehituse peatöövõtja ja õueala rekonstrueerimine- AS Tartu Ehitus;

-          mööbel- AS Teritaja ja AS Standard;

-          köögiseadmete ja kuivatuskappide ost ja paigaldus- Bestmarki Suurköökide AS;

-          ehituse omanikujärelevalve - Sweco EST.  

Lasteaed kolis renoveeritud hoonesse 4. novembril 2015. aastal.